جنایت آمریکا استیضاح انتخابات دونالد ترامپ

جنایت: آمریکا استیضاح انتخابات دونالد ترامپ مجلس نمایندگان اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی پیگیری قضایی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در دادگاه روحانیت

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفت: پیگیری قضایی از شخص انتشار دهنده خبر در دادگاه روحانیت و روابط عمومی فرمانداری ایرانشهر در رابطه با نشر بیانیه در دست اقدام ا

پیگیری قضایی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در دادگاه روحانیت

پیگیری قضایی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در دادگاه روحانیت

عبارات مهم : اداره

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفت: پیگیری قضایی از شخص انتشار دهنده خبر در دادگاه روحانیت و روابط عمومی فرمانداری ایرانشهر در رابطه با نشر بیانیه در دست اقدام است.

به گزارش ایرنا، دادستان عمومی و انقلاب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان گفت: کارمند اداره ثبت اسناد و املاک چابهار با سند سازی، 63 قطعه زمین از اراضی ملی و دولتی به ارزش حدود 500 تا 600 میلیارد ریال را به فروش رسانده بود که دستگیر شده است است.

پیگیری قضایی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در دادگاه روحانیت

حجت الاسلام علی موحدی راد روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این فرد با سوء استفاده از مهر اداره که در اختیارش بوده و بدست آوردن رمز عبور مدیر اداره ثبت 63 قطعه زمین ملی چابهار را به نام اشخاصی خاص سند صادر کرده بود.

وی ادامه داد: هم اینک 2 ماه است که متهم مهم این پرونده دستگیر شده است و مدیر اداره ثبت اسناد و مدیر اداره راه و شهرسازی چابهار نیز جهت بررسی این عنوان که آیا در این پرونده دخیل بوده اند یا خیر، به دستگاه قضایی فراخوانده می شوند.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفت: پیگیری قضایی از شخص انتشار دهنده خبر در دادگاه روحانیت و روابط عمومی فرمانداری ایرانشهر در رابطه با نشر بیانیه در دست اقدام ا

وی افزود: برآورد مالی این اختلاس حدود 500 تا 600 میلیارد ریال است که همه این املاک توقیف شده است است.

وی ادامه داد: تمامی افرادی که زمین به نامشان انتقال یافته شده است بود آمادگی خود را جهت بازگرداندن این اراضی به دولت اعلام کرده اند.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان با اشاره به پرونده معروف به «کیشکور خودرو» در استان گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده است مجموع مالباختگان این پرونده در استان سیستان و بلوچستان 2 هزار و 500 نفر هستند که 95 نفر به عنوان لیدر پول را از مردم جنوب استان جمع آوری و مستقیم به حساب متهم مهم در پایتخت کشور عزیزمان ایران واریز می کردند.

پیگیری قضایی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در دادگاه روحانیت

وی با بیان اینکه بر اساس گفته های مالباختگان اختلاس این متهم 700 میلیارد تومان هست، افزود: با بررسی کارشناسی صورت گرفته اختلاف مالی 81 میلیارد تومان برآورد شده است است.

موحدی راد افزود: همچنین 2 برادری که در شهرستان آزادشهر استان گلستان با همکاری متهم مهم همین پرونده اختلاس کرده بودند نیز دستگیر و در یکی از زندان های سیستان و بلوچستان بسر می برند.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفت: پیگیری قضایی از شخص انتشار دهنده خبر در دادگاه روحانیت و روابط عمومی فرمانداری ایرانشهر در رابطه با نشر بیانیه در دست اقدام ا

وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت این پرونده و وجود 2 هزار شاکی در استان گلستان این مساله از طریق دستگاه قضایی سیستان و بلوچستان به طور جدی در دست پیگیری و پیگیری است.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان با اشاره به عنوان تجاوز به عنف در ایرانشهر گفت: این پرونده علی رغم مطالب گفته شده است از سوی بعضی افراد تنها پنج نفر شاکی دارد و 2 متهم در این رابطه دستگیر و 2 متهم دیگر نیز تحت تعقیب هستند.

پیگیری قضایی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در دادگاه روحانیت

وی افزود: پیگیری قضایی از شخص انتشار دهنده خبر در دادگاه روحانیت و روابط عمومی فرمانداری ایرانشهر در رابطه با نشر بیانیه در دست اقدام است.

وی از مردم سیستان و بلوچستان خواست راجع به بیانات بی پایه و اساس رسانه های معاند نظام راجع به اتفاق ایرانشهر با هوشیاری برخورد کنند لیکن دشمن های به دنبال ایجاد آشوب و برهم زدن آرامش در جامعه جهت رسیدن به مقاصد شوم خود هستند.

وی با اشاره به پیگیری شکایت توهین خبرنگار صدا و سیما به مردم سیستان گفت: این خبرنگار بعد از اعلام شکایت دادستانی به عنوان مدعی العموم قرار است اوایل تیرماه جاری به استان سفر و بیانات خود را در این زمینه بیان کند.

وی افزود: حساب بانکی این خبرنگار که جهت کمک به مردم سیستان دایر کرده بود نیز با موجودی 90 میلیون تومان فعلا مسدود شده است است.

وی با تاکید بر ساختن فرهنگ در رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی جهت کم کردن حوادث رانندگی گفت: دستگاه قضایی در حوادث رانندگی که دستگاههای اجرایی همچون اداره راه و شهرسازی مقصر هستند کارها مورد نیاز را مدنظر قرار می دهد.

توقیف حدود 900 ماشین در خیابان دانشگاه زاهدان در سه ماه اخیر

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به شکایت های مردمی از رانندگی خطرناک و خلاف قانون بعضی جوانان زاهدانی در ساعات نهایی شب در خیابان دانشگاه کارها بازدارنده مورد نیاز در این زمینه در دستور کار قرار گرفته هست.

وی افزود: در این مدت جهت جلوگیری از تخلفات علاوه بر راه اندازی سرعت گیرها، توقیف خودروهای متخلفان مورد توجه قرار داده شد به طوری که در حدود 2 تا سه ماه اخیر حدود 800 تا 900 دستگاه ماشین به پارکینگ انتقال یافته و 6 نفر نیز به جرم اختلال در نظم راهی زندان شدند.

افزایش سیر صعودی حضور گردشگران در سیستان و بلوچستان

موحدی راد گفت: سیستان و بلوچستان از امنیت مناسبی برخوردار و در رده استانهای امن است به طوری که حجم بالای مسافران ورودی در ایام عید و تابستان به این استان که هر ساله روند افزایشی دارد گواه این مطلب است.

وی ادامه داد: متهمان ورودی به زندان ها در استانهای متفاوت زیاد شده است ولی در سیستان و بلوچستان سال 96 نسبت به سال 95 شاهد کم کردن پنج درصدی در این حوزه بودیم.

وی گفت: به هزار و 197 زندانی سیستان و بلوچستان نیز پارسال مرخصی آخر حبس داده شد و هفت هزار و 949 زندانی استان نیز در این مدت به مرخصی رفتند.

وی افزود: همچنین سال گذشته 441 نفر زندانی در استان از آزادی مشروط برخوردار و مجازات 275 نفر نیز تعلیق شد.

دستگیری یک متهم در زمینه عرضه مرغ زنده در زاهدان

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان اظهار داشت: با توجه به اهمیت بهداشت عرضه گوشت مرغ و قرمز 9 قصابی غیر مجاز در زاهدان پلمپ و یک متهمی که نبض بازار مرغ زنده این شهر را در دست گرفته بود نیز دستگیر و بعضی نیز تحت تعقیب هستند.

قاچاق مواد مخدر یکی از منابع مهم و موثر گروهک های تروریستی

وی با بیان اینکه یکی از منابع مهم و موثر مالی گروهک های تروریستی قاچاق موادمخدر است گفت: هیچ شکی نیست که گروهک های تروریستی جهت تامین هزینه های خود اقدام به قاچاق موادمخدر می کنند و هم اینک حدود سه پرونده مهم قاچاق موادمخدر در استان در دست بررسی است.

ورود جدی دادستانی به مسئله نانوایی های آزاد پز در زاهدان

عضو شورای قضایی سیستان و بلوچستان بیان کرد: از آنجایی که با بررسی های صورت گرفته هم اینک حدود 80 نفر در نانوایی آزاد پز و سنتی زاهدان مشغول فعالیت هستند با همکاری فرمانداری مقرر شده است آن دسته از نانوایی هایی که دارای فضای مناسب و پرونده بهداشتی هستند با نظارت دستگاهها به فعالیت خود به صورت آزاد پز در این شهر ادامه دهند در غیر صورت از ادامه فعالیت آنها جلوگیری می شود.

وی تاکید کرد: همچنین با افرادی که با رانت ذلت اقدام به فعالیت در حوزه نان کرده باشند نیز به طور جدی برخورد خواهد شد.

حجت الاسلام موحدی راد با تاکید بر اینکه هیچ تبعه خارجی اجازه فعالیت در بخش موادغذایی استان را ندارد، گفت: با صنوفی که اتباع خارجی را در واحد صنفی فعال در بخش موادغذایی بکارگیری کنند طبق قانون برخورد می شود.

وی با اشاره به درخواست های مردمی جهت آسفالت معابر به وسیله اداره گاز بعد از حفاری گفت: با ورود جدی دادستانی که مطالبه مردمی بود 146 کیلومتر آسفالت در شهر زاهدان به وسیله اداره گاز انجام و 186 کیلومتر نیز زیر سازی آن جهت آسفالت صورت گرفته است.

وی افزود: مهم است مردم مناطقی که هنوز گاز به منطقه آنان نرسیده و از نظر آسفالت معابر دچار پرسشها هستند نیز صبر پیشه کنند تا بعد از انجام کنده کاری های این شرکت آسفالت محله های آنان بدون صرف هزینه دوباره انجام شود.

واژه های کلیدی: اداره | زاهدان | پرونده | زاهدان | روابط عمومی | دستگاه قضایی | سیستان و بلوچستان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog